Açıklama

Bir çevrim dışı ArcGIS Pro Portal lisansı iade edilmeye çalışılırken, ArcGIS Pro içerisinde Settings>Licensing kısmında Authorize ArcGIS Pro to work offline seçeneğinin işaretli ve devre dışı olduğu gözlemlenir. Bu durum, ArcGIS Online tarafındaki Named User lisansların ArcGIS Pro’da çevrim dışı olarak kullanıldığını göstermektedir.

Sebep

Lisans portalında oturum açılmamıştır. ArcGIS Pro’yu çevrim dışı çalışmak için yetkilendirdiğinizde, herhangi bir Portal’da oturum açılması ve internet erişimi olması gerekmez. Çevrim dışına alınan lisansı iade etmek istediğinizde, herhangi bir portal bağlantısı yapılmamış olduğundan, iade edilecek ArcGIS Online organizasyonu bulunamaz. Daha fazla bilgi için Organizasyonunuzda oturum açın dokümanını inceleyebilirsiniz.
 
Doğru portala giriş yapılıp yapılmadığını, Projects > Portals veya Settings > Portals sekmesine giderek belirleyebilirsiniz.
 
 
Lisans portalı (anahtar simgeli) ile aktif portal (tik işaretli) aynı portal bağlantısında görünüyor ise Online tarafına iade edilebilir.

Çözüm veya Geçici Çözüm

Lisanslama portalında oturum açmak ve çevrim içi kullanım için lisans almak için aşağıdaki adımları uygulayın.
  1. ArcGIS Pro’yu açın ve Projects > Portals veya Settings > Portals kısmına gidin. Anahtar sembolü olan Portal bağlantısını bulun, bu sizin lisans portalınızdır.
  2. Portal bağlantısının üzerine sağ tıklayıp Sign in‘e tıklayarak ArcGIS Online kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapın.
 
      3. Licensing sekmesinde tıklayın ve Authorize ArcGIS Pro to work offline ayarını işaretleyin.
      4. ArcGIS Pro’da yeniden oturum açın. Artık ArcGIS Pro lisansınızı çevrim içi olarak kullanabilirsiniz.

Faydalı Bağlantılar

  1. https://support.esri.com/en/technical-article/000014443
  2. ArcGIS Pro: Manage portal connections from ArcGIS ProArcGIS Pro: Manage portal connections from ArcGIS Pro
  3. ArcGIS Pro: ArcGIS Pro license types
  4. Error: The account cannot be used to authorize ArcGIS Pro as it has already been configured to use in offline mode on some other device
 
Geri Bildirim