Tanım

Herkese açık olarak paylaşılan verileri ve haritaları kullanarak Web AppBuilder for ArcGIS ile bir uygulama oluştururken Directions aracını kullanma girişimleri, kullanıcılardan sürekli olarak ArcGIS Online’da oturum açmalarını istemektedir.

Neden

Bu sorun tasarım gereği ortaya çıkar. Directions aracı, ArcGIS Online World Route Service kullanır. World Route Service, bir ArcGIS Online kurumsal aboneliği aracılığıyla lisanslı erişim gerektiren ve hesaplanan her rota için kredi kullanan premium bir servistir.

Çözüm

Directions aracı tarafından kullanılan World Route Service premium bir servis olsa da, bazı senaryolarda rotalama servisine sınırlı ancak anonim veya genel erişime izin vermek mümkündür. Örneğin; bir market, kullanıcılarının sadece belirli bir mağaza konumuna ulaşması ya da kullanıcıya en yakın mağaza konumunu bulması için sadece yol tarifi sağlayabilir.

Sorunu çözmek için aşağıdaki çözümlerden birini kullanınız:

Directions aracı Rota URL’sini ekleyin

Rota URL’sinin Directions aracı öznitelik sekmesine eklenmesi, ArcGIS Online’da sürekli oturum açma istemi konusunu çözer. Bunun için:

1.      Web AppBuilder uygulamasını açın.

2.      Directions aracına gidin ve düzenleyin.

3.      Route URL alanında bulunan rotalama servisi URL’sini kopyalayın. Örneğin:

 

4.      Öznitelik sekmesine gidin. Abone İçeriği Erişimi altında Yeni URL Ekle’ye tıklayın.

 

5.      Özel URL için başlık ekleyin. 3. adımda kopyaladığınız rotalama servisi URL’sini yapıştırın, kalan seçenekleri gerektiği gibi tanımlayın, Tamam’a tıklayın.

 

6.      Uygulamayı kaydedin.

Proxy servisi kullanın

Directions aracını kullanan uygulama için bir proxy servisi ayarlamak, genel kullanıcıların site izin ayarlarından ve güvenliğinden ödün vermeden Directions aracına erişmesine olanak tanır. Daha fazla bilgi için ArcGIS for Developers: Proxy servisi ile çalışma

Anonim kullanım için Premium servis konfigüre edin

Bir uygulamanın yapılandırma ayarları, premium rotalama servisine sınırlı ancak anonim veya genel erişime izin verecek şekilde değiştirilebilir. Bunun için ArcGIS Help: Anonim kullanım için Premium Servis yapılandırın bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Faydalı bağlantılar

 

 

 
Geri Bildirim