Sorunun Tanımı

Bir e-posta adresi doğrulanmaya çalışılırken, gerekli adımların tamamlanmasına rağmen doğrulama kodunu içeren doğrulama e-postası ilgili e-posta adresine gönderilmez.
E-posta adreslerinin doğrulanması, bir domainden yöneticilere ve ArcGIS Online kullanıcılarına parola sıfırlama ve hesap değişikliği bildirimleri gibi önemli bilgilerin iletilmesi için önemlidir.

Sorunun Nedeni

‘Doğrulanmamış e-posta adresleri olan üyeler için her zaman e-posta doğrulaması iste/Always prompt email verification for members with unverified email addresses’ ayarı etkinleştirilmemiştir. Doğrulama işlemini tamamlamak üzere kullanıcıya bir e-posta gönderilebilmesi için bu ayarın etkinleştirilmesi gerekir.

Çözüm

Not :1’den 3’e kadar olan adımlar yalnızca varsayılan yöneticiler veya güvenlik ayarlarını yönetmek için yönetici ayrıcalıklarına sahip üyeler tarafından tamamlanabilir.

  1. ArcGIS Online’da oturum açın.
  2. Kuruluş sayfasında , Ayarlar > Güvenlik öğesini tıklayın .
  3. E-posta doğrulama bölümünün altında, “doğrulanmamış e-posta adresleri olan üyeler için her zaman  e-posta doğrulaması iste” seçeneğini etkinleştirin.
  4. E-posta doğrulama sürecini tamamlamak için kuruluş üyelerinin e-postalarını bireysel olarak doğrulaması gerekir. Bir kuruluş üyesinin e-posta adresi bir yönetici tarafından doğrulanamaz. Bir e-posta adresini doğrulama hakkında daha fazla bilgi için ArcGIS Online: E-mail adress bölümüne bakınız.

Faydalı Bağlantılar

 
Geri Bildirim