Özet

TLS 1.2 ile ArcGIS Online’a bağlanan bağlantıları test etmek için kullanılan URL’lerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Not: Bu URL’ler ArcGIS Online özelliklerini test etmek için değildir, sadece ve sadece ArcGIS Desktop sistemleri için TLS 1.2 bağlantılarını doğrulamak ve Esri’nin coğrafi kodlama servislerini, ArcGIS Server içerik servislerini ve basemaplerini kullanan üçüncü parti uygulamaları ve özel bileşenleri test etmek için özel olarak sağlanmıştır.

Prosedür

ArcGIS Desktop’ın Kontrolü

ArcGIS Desktop sistemlerinin, TLS 1.2 bağlantılarıyla çalıştığını hızlı bir şekilde kontrol etmek için bir Desktop istemci doğrulama prosedürü ve test URL’si ayrıca farklı bir makalede paylaşılmıştır. Bakınız: Nasıl Yapılır: ArcGIS Desktop için TLS 1.2 bağlantılarını doğrulayın.

Üçüncü parti uygulamalar ve ArcGIS Online hizmetlerini kullanan özel bileşenler için TLS 1.2 bağlantılarını test etmek üzere aşağıdaki URL’leri kullanın:

Geocoding servisleri:

Coğrafi kod hizmetlerini tüketen üçüncü parti uygulamaları ve özel bileşenlerin TLS 1.2 ile uyumluluk açısından test etmek için aşağıda URL’yi kullanın:
https://geocode-tlstest.arcgis.com/arcgis/
 

ArcGIS Server içerik servisleri:

ArcGIS Server içerik servislerini tüketen üçüncü parti uygulamaları ve özel bileşenlerin TLS 1.2 ile uyumluluk açısından test etmek için aşağıda URL’yi kullanın:
https://sampleserver6-tlstest.arcgisonline.com

Basemapler:

Basemapleri tüketen üçüncü parti uygulamalar ve özel bileşenleri kullanan istemcilerin TLS 1.2 ile uyumluluğunu aşağıda URL ile test edebilirsiniz:
https://services-tlstest.arcgisonline.com/arcgis/rest/services
 

Eğer REST servis dizinine bağlantıyı başarılı bir şekilde yapabiliyorsanız, o zaman TLS 1.2 bağlantılarının olması gerektiği gibi yapılandırılmış olduğunu anlayabilirsiniz.

EAP ArcGIS Online Kontrolü: Early Adopter Programına (EAP) katılan müşteriler, ArcGIS Online’ın yeteneklerini test ortamında doğrulayabilirler: https://www.esri.com/en-us/early-adopter

İlgili kaynaklar

 
Geri Bildirim