Özet

ArcGIS Server 10.9.1’den 11.0 veya daha sonrasına yükseltme işlemi yapıldığında, yükseltme işlemi ArcMap-runtime tabanlı harita, görüntü ve coğrafi veri hizmetlerini ArcGIS Pro runtime kullanmak üzere otomatik olarak güncellenir. ArcGIS Server sitesi 11.1 veya sonrasına yükseltildikten sonra, ArcMapServiceCheck aracı, yükseltme işleminden önce var olan ArcMap runtime tabanlı servislerin durumu hakkında ayrıntılar sağlayan bir HTML raporu oluşturmak için kullanılabilir. Rapor, başarıyla taşınan servisler ve ArcGIS Pro runtime’ını kullanmak için ek işlemler gerektiren servisler hakkında bilgi sağlar.

HTML raporu aşağıdaki bilgileri içerir:

  • ArcGIS Pro runtime’a başarıyla geçirilen harita, görüntü ve coğrafi veri servisleri.
  • Geçersiz katmanlara, geçersiz veritabanlarına veya daha ileri adımlar gerektiren SOE’lere ve SOI’lere referans veren servisler.
  • Taşınamayan ve ArcGIS Pro’da yeniden yayınlanması gereken geoprocessing ve geocode servisleri.

Not: HTML raporu web tabanlı yardım konularına referans verir. Makinenin internet erişimi yoksa bu bağlantılar çalışmayacaktır.

Prosedür

  1. ArcMapServiceCheck, ArcGIS Server makinenizdeki <ArcGIS Server kurulum konumu>\tools\ArcMapServiceCheck klasöründe bulunmaktadır. 
  2. ArcGIS Server’ın yüklü olduğu makinede komut satırını açınız 
  3. Komut satırında <ArcGIS Server kurulum konumu>\tools\ArcMapServiceCheck dizinine gidiniz ve  ArcMapServiceCheck.bat aracını çalıştırınız. 
Parametre Tanım Örnek
-h, –help Araç için yardım bilgilerini yazdırın ArcMapServiceCheck.bat -h
-d HTML raporunun oluşturulacağı dizini tanımlar. Tanımlanmamışsa, araç raporu yardımcı programın çalıştırıldığı makinedeki geçici bir dizinde oluşturacaktır. ArcMapServiceCheck.bat -d C:\<directory>
 

Not: ArcMapServiceCheck yalnızca yükseltme işlemi sırasında ArcMap runtime’dan ArcGIS Pro runtime’a otomatik olarak geçirilen hizmetler hakkında rapor verir. Araç, 11.x’e yükseltmeden önce ArcGIS Pro runtime’ını kullanmak üzere manuel olarak geçirilen servisler hakkında rapor vermeyecektir. Araç ayrıca, yükseltmeden önce ArcGIS Pro runtime’ını kullanan veya yükseltmeden sonra yayınlanan servisler hakkında rapor vermez.

 

Faydalı Bağlantılar

  • https://enterprise.arcgis.com/en/server/latest/publish-services/windows/check-services-with-arcmapservicecheck.htm
  • https://enterprise.arcgis.com/en/server/latest/publish-services/windows/migrating-services-to-the-arcgis-pro-service-runtime.htm
  • https://enterprise.arcgis.com/en/server/latest/publish-services/windows/what-types-of-services-can-you-publish.htm

 

Geri Bildirim