Açıklama

ArcGIS Pro için yeni bir yazılım güncellemesi mevcut olduğunda, About sayfasında bir bilgilendirme görüntülenir fakat bazı durumlarda “Download Now” butonu pasif durumdadır. Bu makalede “Download Now” butonunun nasıl aktif edileceği açıklanmaktadır.
 
Not: ArcGIS Pro uygulaması üzerinden güncellemeleri doğrudan indirebilme yeteneği sadece ArcGIS Online hesapları için mümkündür. Bu makaledeki işlem adımları, ArcGIS Pro lisanslarını ArcGIS Enterprise üzerinden kullanan kullanıcılar için geçerli değildir.

Prosedür

  1. ArcGIS Pro’yu başlatın ve sol alt kısımdaki Settings butonuna tıklayınız.
  2. Sol kısımdaki seçenekler panelinden, Portals seçeneğini seçiniz.
  3. Açılan pencereki portal bağlantıları içerisinden, https://www.arcgis.com/ satırının sonundaki üç noktalı menüyü açınız. Buradaki seçeneklerden “Set As Active Portal” seçeneğini seçiniz.

  4. Yeşil renkli onay işareti görüntülendikten sonra, https://www.arcgis.com/ satırının sonundaki üç noktalı menüyü yeniden açınız ve “Sign In” seçeneğini seçiniz. Seçiminizi yapmanızın ardından ArcGIS Online giriş penceresi ekrana gelecektir.

  5. Ekrandaki pencereden, Adlandırılmış Kullanıcı (Named User) lisansınızın tanımlı olduğu ArcGIS Online kullanıcı adınız ve şifreniz ile oturum açınız.

  6. Oturum açma işleminizin ardından, ArcGIS Pro içerisindeki About bölümünde bulunan “Download Now” butonu aktif hale gelecektir.

 
Geri Bildirim