Bir güncelleme yayınlandığında varsayılan olarak ArcGIS Pro güncellemelerini alabilir veya bir ArcGIS Pro oturumu sırasında güncellemeleri kontrol edebilirsiniz.
 
Güncel versiyonu kurmadan önce ArcGIS Pro’yu kaldırmanız gerekmez, üstüne kurulum yapabilirsiniz.
Bir makinede aynı anda sadece bir ArcGIS Pro versiyonu yüklü olabilir. Yeni bir versiyon kurulumu yaptığınızda önceden kurulu olan versiyonun yerini alır.

ArcGIS Pro yazılım güncellemelerini alma

Yeni bir ArcGIS Pro versiyonu mevcut ise, ArcGIS Pro, başlatıldığında sizi bir bildirimle haberdar eder. Versiyon güncellemesini indirmek için bu bildirime tıkladığınızda yazılım güncelleştirmesini indirebileceğiniz ArcGIS Pro Ayarları bölümü açılır.
Bir güncelleme bildirimi (üstte), ArcGIS Pro Ayarları sayfasındaki Download Now düğmesine bağlantı verir.
 
Yeni bir sürüm mevcutken bir projede çalışıyorsanız, ArcGIS Pro penceresinin üst kısmındaki Bildirimler butonunda Bildirimler mavi bir nokta görünür . Yazılımı güncellemek için bildirime göre hareket edin.

Bildirimleri ve dil paketlerini güncelleme

Bilgisayarınızda bir ArcGIS Pro dil paketi kuruluysa, yeni yazılım sürümleri veya yamalar için güncelleme bildirimleri, söz konusu sürüm veya yama için dil paketi mevcut olana kadar görünmez. Bu, ArcGIS Pro’yu İngilizce çalıştırıyor ve kurulu dil paketini kullanmıyor olsanız bile geçerlidir. Dil seçeneklerini ayarlama hakkında daha fazla bilgi edinin.

Güncelleştirme bildirimlerini kapatma

Eğer güncelleştirme bildirimi almak istemiyorsanız, bu bildirimleri kapatabilirsiniz. Kapatmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.
 1. ArcGIS Pro’da Settings (Ayarlar) sayfasını aşağıdaki gibi açın.
  1. ArcGIS Pro başlangıç sayfasında Settings (Ayarlar) Settings sekmesine tıklayın.
  2. ArcGIS Pro’da açık bir Proje’nin içindeyken, şeritte bulunan Project (Proje) sekmesine tıklayın.
 2. Sol tarafta listelenmiş sekmelerde bulunan About (Hakkında) sekmesine tıklayın.
 3. About (Hakkında) sayfasında, Check for updates on startup (Başlangıçta güncellemeleri kontrol et) seçeneğinin işaretini kaldırın.

Güncelleştirme bildirimlerini engelleme

Bir Yönetici olarak,  ArcGIS Pro’nun tüm makine kurulumu (makine başına kurulum) için otomatik güncelleme bildirimlerini engelleyebilirsiniz. HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREEsriArcGISProSettings kayıt defteri anahtarına gidin ve CheckForUpdatesAtStartup değerini 0 olarak ayarlayın.
Ana sürümler, belgeler ve eklentilerle uyumluluk sorunlarına neden olabilir. Yalnızca ana sürüm güncellemeleri için bildirimleri engellemek adına HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREESRIArcGISProSettings kayıt defteri anahtarına gidin ve BlockMajorUpdateNotifications adlı bir DWORD değeri oluşturun ve değeri 1 olarak ayarlayın.

Faydalı Bağlantılar

 1. ArcGIS Pro için Sık Sorulan Sorular
 2. ArcGIS Pro Sistem Gereksinimleri
 3. ArcGIS Pro’yu indirme
 4. ArcGIS Pro’nun Komut Satırı Kullanılarak Sessiz Kurulumu 
 5. Yerelleştirilmiş ArcGIS Pro kurulumu
 6. ArcGIS Pro kurulumu
 
 
Geri Bildirim