Açıklama

Halihazırda yayınlanmış olan bir harita servisinin çeşitli ayarları, ArcGIS Server Manager sayfası üzerinden doğrudan değiştirilebilse de, bu sayfa üzerinden söz konusu harita servisinin ismi değiştirilememektedir. Ancak ArcGIS Server Administrator Directory üzerinden Rename Service işlemi kullanılarak harita servisinin ismi değiştirilebilir. Bu makalede; yayınlanmış olan bir harita servisini yeniden adlandırmak için, ArcGIS Server Administrator Directory sayfası üzerinden izlenmesi gereken işlem adımları açıklanmaktadır.
 
Not: ArcGIS Server Administrator Directory arayüzü; kritik ayarları değiştirmeye yönelik ileri seviye uzmanlık gerektiren işlemler içermekte ve tecrübeli kullanıcılar içindir. Bu sayfadaki ayarları değiştirmek, sunucunuzun çalışmasını olumsuz etkileyebilir.

Prosedür

  1. Öncelikle, ArcGIS Server Administrator Directory sayfasında, yönetici olarak oturum açınız.
  2. Oturum açtıktan sonra, sayfadaki Resources bölümü içerisindeki services bağlantısını tıklayınız.

  3. Gelen sayfanın alt kısımdaki Supported operations bölümü içerisindeki renameService bağlantısını tıklayınız.

  4. Rename Service sayfasında bulunan form içerisindeki Service name, Service type ve New Service name alanlarını doldurdurunuz.

  5. Son olarak Rename butonuna basarak harita servisinizi yeniden adlandırınız.

Yeniden isimlendirme işlemi neticesinde harita servisiniz hem ArcGIS Server Administrator Directory hem de ArcGIS Server Manager içerisinde yeni ismi ile görüntülenecektir.

 

Faydalı Bağlantılar

  1. https://support.esri.com/en/technical-article/000024590
  2. ArcGIS Server: About the ArcGIS Server Administrator Directory
  3. ArcGIS Server Manager
 
Geri Bildirim