Özet

ArcGIS Online: Understand credits‘de ayrıntılı şekilde anlatıldığı gibi, ArcGIS Online’da depolama yapmak kredi tüketir. Haziran 2019 itibarıyla, ArcGIS Online’da veri depolama (detay ekleri ve detay koleksiyonları hariç olmak üzere) bedeli; saatlik hesaplanan bir ayda depolanan her 10 Mb için 2.4 kredidir. Aylık, öge başına depolama kredi tüketimi aşağıdaki formül ile hesaplanır:

(MB cinsinden boyut / 10) * 2.4 kredi = Detay depolaması için aylık kredi sayısı

Örneğin, UK_election_2015 adında ve 256 MB boyutunda bir barındırılan detay katmanı için bu hesaplama aşağıdaki gibi yapılacaktır:

(256 MB / 10) * 2.4 kredi = 61.44  kredi (her ay)

Bazen kullanıcılar, kuruluşlarında depolanan barındırılan detay katmanlarının tükettiği  kredileri ve boyutlarını içeren bir liste görmek isteyebilir. Bunu yapmak için de aşağıdaki prosedürleri takip edebilirsiniz.

Prosedür

  1.  ArcGIS Online’a bir yönetici hesabı ile veya gerekli yetkilere sahip bir hesap ile giriş yapın.
  2. Kuruluş sekmesine ve ardından Durum‘a tıklayın.
  3. Sayfada Türe Göre Kullanım Toplamı kısmına doğru ilerleyin ve grafikteki dilimlerinden Depolama‘ya tıklayın.
  4. Sağ tarafta bulunan Depolama Kullanım Grafiği bölümünden Detay Deposu‘na tıklayın
 
 
      5. Daha detaylı bilgiler için; Detay Deposu’na tıkladığınızda açılan tablodan bir seçim yapın ve Öge ayrıntılarını görüntüle‘ye tıklayın. Açılan Veri Tabanı Deposu Ayrıntıları tablosunda, ögelere ait kredi kullanımlarını ve boyut bilgilerini görebilir ve bu verileri; CSV formatlı olarak yukarıda bulunan bulut simgesine tıklayarak indirebilirsiniz. 
 

Faydalı Bağlantılar

  1. How To: Identify the hosted feature layers consuming the most storage credits and view the details (https://support.esri.com/en/technical-article/000021500)
  2. ArcGIS Online: Understand credits
  3. ArcGIS Online: Privileges
  4. ArcGIS Online: Credits by capability
  5. ArcGIS Online: Configure credits
 
Geri Bildirim