Özet

OpenGL, iki boyutlu ve üç boyutlu grafikleri ekrana çizdirmek amacıyla kullanılan bir grafik uygulama geliştirme arabimidir. CityEngine’ı çalıştırmak için OpenGL 4.1 veya üzeri gerekmektedir. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için CityEngine sistem gereksinimlerine bakınız. OpenGL sürücüleri genellikle grafik sürücüsü ve destek yazılımları (DirectX gibi) ile birlikte yüklenir.
 

Prosedür

Sistemde kurulu olan grafik kartının türünü ve sistemde çalışan OpenGL sürümünü kontrol etmek için aşağıdaki talimatları izleyiniz.
 

Grafik kartı türünü kontrol edin (Windows):

  1. Başlat/Start‘a tıklayın , arama bölümüne dxdiag yazın ve Entera tıklayın. Bu sayede grafik kartı bilgilerini listeleyen bir tanılama aracına erişeceksiniz.
  2. Ekran/Display sekmesine tıklayın.

     

OpenGL sürümünü (Windows, Mac ve Android mobil cihazları) tespit edebilmek için OpenGL Extensions Viewer’ı yükleyin.

UYARI: Üçüncü parti yazılımların yüklenmesi kullanıcının takdirine bırakılmaktadır.  Esri, bu durumda yaşanabilecek olası risklerden sorumlu değildir.
  1. Windows : OpenGL Extensions Viewer’ı indirmek ve kurmak için OpenGL Extensions Viewer (Windows)‘a gidin.
  2. Mac ve Android mobil cihazlar : OpenGL Extensions Viewer (Windows)‘a gidin ve cihaza ve işletim sistemine bağlı olarak Mac App Store, iTunes Store veya Android Market’ten OpenGL Extensions Viewer’ı indirmek için uygun bağlantıya tıklayın.
OpenGL Extensions Viewer, Realtech VR tarafından tasarlanmış ücretsiz bir uygulamadır. Viewer, kurulu olan OpenGL’nin mevcut sürümünü görüntüler ve grafik kartı sürücüsünü test etmek veya güncellemek için araçlar sağlar.
 

Faydalı Bağlantılar

 
Geri Bildirim