Soru

Esri’nin E-Öğrenme ortamı olan E-Learning’e erişim seçenekleri nelerdir?

Cevap

Bir ArcGIS Online kuruluşunun üyelerine Esri’nin E-Learning’e erişim sağlamak için iki seçenek vardır, her iki seçenek de Esri Academy‘de E-Learning’e erişirken tam olarak aynı eğitim deneyimini sunar.

Seçenek 1: ArcGIS Online

  1. ArcGIS Online’da yönetici izinleri ile oturum açın.
  2. Üyeleri ArcGIS Online organizasyonuna davet edin. Kullanıcılar zaten ArcGIS Online organizasyonunun bir parçasıysa, bu adımı atlayın.
  3. Üyelerin Esri erişiminin etkin olduğundan emin olun, Bunun için ArcGIS Online yardım dokümanını kullanın: Esri erişimini etkinleştirme

 

Esri erişimi etkinleştirilen bir üye, My Esri’yi kullanabilir, eğitim kurslarına katılabilir, Esri Community’e katılabilir, ArcGIS Blog’a yorum ekleyebilir. Üyeler Esri kaynaklarına erişimlerini kendileri etkinleştiremez veya devre dışı bırakamaz.

Seçenek 2: My Esri

  1. My Esri’de yönetici izinleriyle oturum açın.
  2. Üyeleri My Esri’ye davet edin. Üyeler zaten My Esri organizasyonunun bir parçasıysa bu adımı atlayın.
  3. Kullanıcıların, kullanıcı profillerine atanmış E-Learning Erişim iznine sahip olduğundan emin olun.

Hesabımda E-Learning’e erişimim olduğunu nasıl bilebilirim?

Esri’nin eğitim kataloğuna erişiminiz olup olmadığını öğrenmek için Esri Academy’nin Sınırsız Eğitim sayfasında oturum açın. E-Learning’e erişiminiz yoksa, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi doğru izinleri sağlayabilecek yönetici iletişim bilgilerinizi içeren bir mesaj alacaksınız.
Aktif ArcGIS Organizasyon hesabınız <kullanıcı adı>
Erişim için hesap yöneticinizle iletişime geçin: <yönetici adı> <yönetici@yönetici.com>
 
E-Öğrenime erişiminiz varsa, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi Esri’nin Eğitim Kataloğuna gitmek için bir bağlantı içeren bir bildirim alacaksınız.

Faydalı Bağlantılar

Geri Bildirim