Soru:

Kredi raporlarında kredi kullanımı olmadığı halde kuruluşum neden negatif kredi bakiyesi uyarısı alıyor?

Cevap:

Bazı durumlarda, kuruluşlar ArcGIS Online’da oturum açamaz veya kredi tüketen eylemler gerçekleştiremez. Bunun nedeni, kuruluşun kredi bakiyesinin negatif değere sahip olması ve  kuruluşun kısıtlı duruma gelmiş olmasıdır. Yine de, kredi raporları oluşturulurken ve bu raporlara erişilirken, kurumda gerçekleştirilen faaliyetlere göre kredi kullanımı görünmez. Çoğu durumda, kuruluşlardaki negatif kredi bakiyesi, indirilen raporlara dahil edilmeyen, depolama yoluyla kredi tüketiminin doğrudan bir sonucudur .
 
Kuruluştaki depolamayla ilgili kredi kullanımını incelemek için durum gösterge panelini kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için gereken yönergelere ArcGIS Online: Gösterge Panelini Kullan bağlantısından ulaşabilirsiniz.
 
Depolamanın neden olduğu kredi kullanımını en aza indirmek için artık kuruluşunuzla ilgili olmayan öğeleri kaldırabilirsiniz.
Kredi tüketen üç tür depolama vardır: detay depolama, görüntü depolama ve dosya depolama. Her bir depolama türüne ait kredi tüketim oranları hakkında daha fazla bilgi edinmek için ArcGIS Online: Krediler ve depolama ve ArcGIS Online: Yeteneğe göre kredilere bakabilirsiniz.
 
Not :
Detay depolama için, en fazla depolama kredisini tüketen öğeleri belirlemek mümkündür. Bunu yapmak için gereken yönergelere Nasıl Yapılır: En fazla depolama kredisini tüketen barındırılan detay katmanlarını belirleyin ve ayrıntıları görüntüleyin bağlantısından ulaşabilirsiniz.
 
Gerekirse, kuruluşunuza ek kredi satın almak için Esri Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.
Daha fazla bilgi için ArcGIS Online: Daha fazla kredi alma bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.
 

Faydalı Bağlantılar:

  1. https://support.esri.com/en/technical-article/000027133
  2. ArcGIS Online: Understand credits
  3. ArcGIS Online: Configure credits
  4. How To: Identify the hosted feature layers consuming the most storage credits and view the details
  5. Error: Your organization is in a restricted state. All members are currently unable to perform actions that require credits
  6. Error: Your subscription has been disabled because you consumed all your credits or your subscription expired
  7. FAQ: How do I Purchase ArcGIS Online Credits?
 
Geri Bildirim