Hata mesajı

ArcGIS Server sitesinde barındırılan servisleri başlatmaya veya durdurmaya çalışırken, aşağıdakine benzer bir hata mesajı döndürülebilir:
 
Error:   
ArcGIS Server site is currently being configured by another administrative operation. Please try again later.

Hatanın Nedeni

ArcGIS Server’ı çalıştıran Windows hesabının ArcGIS Server dizinleri ve yapılandırma deposu için yeterli izni yoksa bu hata döndürülebilir.

Çözüm

 1. ArcGIS Server Windows servisiyle ilişkili Windows hesabının ArcGIS Server klasörleri için yeterli izinlere sahip olduğundan emin olun.
  ArcGIS Server’ı barındıran makinede aşağıdaki klasörler için ArcGIS Server hesabının izinlerini kontrol edin:
  <ArcGIS Server kurulum dizini>arcgisserver
  <ArcGIS Server kurulum dizini>Program FilesArcGISServer
  <Python Kurulum dizini>Python27
 2. Mümkünse, bu konumlarda bulunan birincil ve ikincil nesnelere tam denetim izinleri sağlayın.
 3. ArcGIS Server hesabını yapılandırmak için  Configure ArcGIS Server Account utility  aracını çalıştırın. Bu yardımcı program, dağıtımdaki tüm makinelerde gerekli tüm dizinlere izinler uygulamak için tasarlanmıştır. Yardımcı programı çalıştırma talimatları için ArcGIS Enterprise: Changing the ArcGIS Server account bölümüne bakabilirsiniz.
 4. ArcGIS Server Windows hizmetini yeniden başlatın.
Not: 
Configure ArcGIS Server Account Utility aracını çalıştırmak, ArcGIS Server’ı çalıştırmak için kullanılan hesabın kullanıcı adını ve parolasını bilmenizi gerektirir. Hesap, bir domain hesabı veya local bir hesap olabilir. Hesap bilinmiyorsa, Windows Servisleri konsoluna bakarak hesabı bulabilirsiniz. Daha fazla bilgi için ArcGIS Enterprise: The ArcGIS Server account bölümüne bakabilirsiniz.

Faydalı Bağlantılar

 
Geri Bildirim