Hata Mesajı

ArcGIS Pro’da oturum açma denemeniz başarısız olur ve ArcGIS Pro aşağıdaki hata mesajını döndürür:
 
Hesabınız bir ArcGIS Genel Hesabı olduğu için ArcGIS Pro’yu yetkilendirmek için kullanılamadı.
Your account could not be used to authorize ArcGIS Pro because it is an ArcGIS Public Account.

Neden

Sorun, ArcGIS Pro’da oturum açmak için kullanılan hesabın genel bir ArcGIS Online hesabı olması nedeniyle yaşanır.  Daha fazla bilgi için ArcGIS Pro: Hesabınız bir ArcGIS genel hesabıdır bölümüne bakınız.

Çözüm

Sorunu çözmek için, genel hesabı bir ArcGIS Online organizasyon hesabına dönüştürün. Aşağıda verilen yöntemlerden birini seçerek ilerleyebilirsiniz.

Bir ArcGIS Online organizasyonuna katılın

Not:
Bu iş akışını yalnızca yöneticiler gerçekleştirebilir.
  1. Genel hesaba sahip kullanıcıyı ArcGIS Online organizasyonuna davet edin. Bunu yapmak için ArcGIS Online: üyeleri davet edin ve ekleyin dokümanını izleyebilirsiniz. 
  2. Kullanıcıya bir ArcGIS Pro lisansı atayın. Daha fazla bilgi için: ArcGIS Pro: Daha fazla bilgi için Lisansları yönetin.

Bir ArcGIS Online organizasyonel hesabı oluşturun

Not:
Yeni bir ArcGIS Online organizasyonel hesabı oluşturmak için ArcGIS Online aboneliği gerekir. ArcGIS Online abonelikleri hakkında daha fazla bilgi için Müşteri Hizmetleri’ne başvurabilirsiniz.
Kişisel Kullanım için ArcGIS veya Öğrenci Kullanımı için ArcGIS gibi bir lisans paketi satın aldıktan sonra, kullanıcıya bir ArcGIS Pro lisansı atamadan ve ArcGIS Pro’da oturum açmadan önce ArcGIS Online aboneliği etkinleştirilmelidir.
 
“ArcGIS Online Aboneliğinizi Etkinleştirme” e-postasındaki bağlantıyı kullanarak ArcGIS Online aboneliğini etkinleştirin.
Daha fazla bilgi için:  ArcGIS Online: Aboneliği etkinleştirin dokümanını inceleyebilirsiniz.  Alternatif olarak, Müşteri Hizmetleri’nden abonelik etkinleştirme bağlantısını edinebilirsiniz.
Adım 1’de oluşturulan kullanıcıya bir ArcGIS Pro lisansı atayın. Bunu yapmak için ArcGIS Pro: ArcGIS Online’da ArcGIS Pro lisansları atayın bağlantısına gidin. 
 

Faydalı Bağlantılar

000024786
ArcGIS Online Aboneliğini Etkinleştirme
ArcGIS Online’da Lisans Atama
 
 
Geri Bildirim