Hata mesajı:

Bazı durumlarda, bir ArcGIS Server makinesinde ArcGIS Enterprise Patch Notification aracını başlatmaya çalışırken aşağıdaki hata mesajı ile karşılaşılabilir.
 
 
Hata : 
VCRUNTIME140.dll bulunamadığından kod yürütme işlemi devam edemiyor. Programı yeniden yüklemek bu sorunu çözebilir.

Sebep:

Bu hata, vcruntime140.dll dosyasının aşağıdaki konumlardan birinde veya her ikisinde bulunamadığında döndürülür.
 
C:WindowsSistem32
C:WindowssysWOW64

Çözüm:

Aşağıdaki bilgiler işletim sisteminin önemli parçalarında değişiklik yapmayı içermektedir. Esri, devam etmeden önce kayıt defteri de dahil olmak üzere işletim sisteminin ve dosyaların yedeğini almanızı önerir. 
 
Esri, bu talimatlara uyulurken yapılan yanlış değişikliklerden kaynaklanan sonuçları garanti edemez. Gerekirse kalifiye bir bilgisayar sistemleri uzmanına danışın.
 
VCRUNTIME140.DLL, Microsoft Visual Studio‘da geliştirilen programları çalıştırmak için Microsoft Visual Studio’nun (Visual C++) çalışma zamanı kitaplıklarından biridir . Hatayı çözmek için, makinenin işletim sistemini takip eden gerekli Microsoft Visual C++ yeniden dağıtılabilir paketlerini indirin ve kurun. Bu, dosyaların doğru bit işletim sistemine göre sisteme düzgün bir şekilde entegre edilmesini sağlamak içindir. Makinenin işletim sisteminin sürümüne bağlı olarak dosyayı seçme ve indirme bilgileri için Microsoft Desteği: En son desteklenen Visual C ++ indirmeleri bölümüne bakın.

Faydalı Bağlantılar:

  1.  
  2. https://support.esri.com/en/technical-article/000025963
  3. https://enterprise.arcgis.com/en/server/latest/install/windows/check-for-software-patches-and-updates.htm
  4. https://enterprise.arcgis.com/en/system-requirements/latest/windows/arcgis-server-system-requirements.htm#ESRI_SECTION1_D1B5904F35A640C8A01D8A9A4339ED00
 
Geri Bildirim