Hata Mesajı

ArcGIS Enterprise bileşenlerini (ArcGIS Server, Portal for ArcGIS veya ArcGIS Data Store) Windows işletim sistemlerine kurarken, hesap adı ve parola belirtmeniz istendiğinde, bir parola belirlendikten sonra aşağıdaki hata döndürülür:
 
Error:
The password does not meet the password policy requirements. Check the minimum password length, password complexity and password history requirements.
 
 

Hatanın Sebebi

Bu sorun, Windows tarafından tanımlanan; ‘Parola, karmaşıklık gereksinimlerini karşılamalıdır’ ilkesi nedeniyle oluşur. Bu ayar, varsayılan olarak etkindir ve kullanıcı tarafından girilen parola minimum parola karmaşıklık gereksinimlerini karşılamıyorsa yükleme sihirbazının hatayı döndürmesine neden olur. Minimum parola gereksinimlerinin kapsamlı bir listesi için bakın: Microsoft: Password must meet complexity requirements

Çözüm veya Geçici Çözüm

Bu hatayı çözmek için, aşağıdaki çözümlerden birini kullanabilirsiniz:
 1. Parola karmaşıklığı gereksinimlerine uyun
  İşletim sisteminde yönetici erişimi olmayan kullanıcılar, Windows tarafından tanımlanan parola karmaşıklığı gereksinimlerine uymalıdır. Minimum parola gereksinimlerini görüntülemek için ArcGIS Help: Common problems and solutions bölümüne bakın.
 2. Parola karmaşıklığı gereksinimleri ilke ayarını devre dışı bırakın

Uyarı:
Bu çözüm, Windows İşletim Sistemi’nde gizlilik ayarlarının düzenlenmesini içerir ve Esri tarafından desteklenmez. İşletim sistemi gizlilik ayarlarının değiştirilmesi, makinedeki uygulamaların güvenliğini ve gizliliğini etkileyebilir.

Parola karmaşıklığı gereksinimlerine bağlı kalmak mümkün değilse; ArcGIS Enterprise yükleme sihirbazını çalıştırmadan önce, aşağıdaki talimatları gerçekleştirerek Windows Local Security Policy konsolu aracılığıyla ‘Parola, karmaşıklık gereksinimlerini karşılamalıdır’ ilkesi ayarını devre dışı bırakın:
 
Not:
Bu geçici çözümü gerçekleştirmek için bir yönetici hesabı erişimi gerekmektedir.
 1. Local Security Policy konsolunu açmak için, Start‘a tıklayın ve secpol.msc yazın
 2. Local Security Policy konsolunda Account Policies > Password Policy yoluna gidin.
 3. Sağ tarafta bulunan Password must meet complexity requirements‘a çift tıklayın.
 4. Disabled‘i seçin ve Apply‘a tıklayın. OK‘e tıkladıktan sonra Local Security Policy konsolunu kapatın.

Faydalı Bağlantılar

 1. https://support.esri.com/en/technical-article/000017459
 2. ArcGIS Help: What is ArcGIS Enterprise?
 3. ArcGIS Help: Base ArcGIS Enterprise deployment
 
 
Geri Bildirim