Hata Mesajı

Bir Android cihazda, ArcGIS Field Maps içerisinden ArcGIS Online veya ArcGIS Enterprise’da oturum açarken, işlem başarısız oluyor ve aşağıdaki hata döndürülüyor:
 
Hata:
Connection error
The server may not be responding or we encountered an unexpected error
The error message when attempting to sign in to ArcGIS Field Maps.

Hatanın Sebebi

  1. ArcGIS Field Maps uygulamasının ögelerinde yapısal bir sorun meydana gelmiştir ve uygulamanın düzgün çalışmayacağı şekilde bozulmuştur.
  2. ArcGIS Field Maps, ArcGIS Enterprise’ınızda kayıtlı uygulama olarak bulunmamaktadır. (10.6.1 – 10.8)
  3. ArcGIS Field Maps, Integrated Windows Authentication (IWA) kullanan bir portala bağlıdır. IWA, oturum açma istemlerini durdurarak uygulamanın portala bağlanamamasına neden olmaktadır.

Çözüm veya Geçici Çözüm

Sebebe bağlı olarak aşağıdaki geçici çözümler uygulanabilir.

 

ArcGIS Field Maps’i kaldırıp yeniden kurmak

  1. Kaydedilmemiş düzenlemeler varsa, çevrimdışı düzenlemeleri kurtarın. Düzenleme yok ise, 2. adıma geçin. Bir Android cihaz içerisindeki çevrimdışı düzenlemelere erişmeye ilişkin ayrıntılı talimatlar için, “How To: Access offline edits from ArcGIS Field Maps directly from an Android device.” makalesindeki adımları takip edebilirsiniz
  2. Field Maps’i cihazdan kaldırın.
  3. Field Maps’i cihaza yeniden kurun ve başlatın.

ArcGIS Field Maps’i ArcGIS Enterprise’da bir uygulama olarak kaydetmek

ArcGIS Field Maps’i ArcGIS Enterprise’a kayıtlı uygulama olarak ekleyin. ArcGIS Field Maps uygulaması, ArcGIS Enterprise 10.8.1 ve üstü ile varsayılan olarak kayıtlıdır ve desteklenmektedir ancak ArcGIS Enterprise 10.6.1-10.8 sürümlerinde varsayılan olarak kayıtlı değildir. Bu kayıt işleminin nasıl yapılacağına dair ayrıntılı bilgileri edinmek için “How To: Add the ArcGIS Field Maps mobile app as a registered application to ArcGIS Enterprise 10.6.1 or newer” makalesini inceleyebilirsiniz.

Portal’ın kimlik doğrulama türünü değiştirmek

Portal kimlik doğrulama türünü, portal kimlik doğrulaması (portal-tier authentication) olarak değiştirin. Talimatlar ve daha fazla bilgi için “Portal for ArcGIS: Portal-tier authentication” dökümanını inceleyin.

Faydalı Bağlantılar

  1. Esri Community: Android Device Error: The server may not be responding or we encountered an unexpected error
  2. ArcGIS Field Maps: Configure the mobile app
 
Geri Bildirim