Açıklama

ArcGIS Online’da bir detay katmanı barındırmak, barındırılan detay katmanının internette kolayca paylaşılmasına ve erişilmesine olanak tanır. Belirli durumlarda, barındırılan detay katmanı herhangi bir hata mesajı olmasa da yüklenemez veya aşağıdaki genel hata mesajını döndürür:
 
Error :  An error occurred loading this layer.
Hata : Bu katman yüklenirken bir hata oluştu.

Neden:

  1. Tarayıcı önbelleği, barındırılan özellik katmanının yüklenmesini engeller.
  2. Barındırılan ödetay katmanı bozuktur.

Çözüm:

Sebebe bağlı olarak, sorunu çözmek için aşağıdaki yöntemlerden birini seçerek uygulayın.
 

Tarayıcı önbelleğini temizleyin

Tarayıcı önbelleğinin temizlenmesi, yükleme ve biçimlendirme sorunları gibi sorunların çözülmesine yardımcı olur. Örneğin, Google Chrome tarayıcısından önbelleği temizleme talimatları için Google Hesabı Yardımı: Önbelleği ve çerezleri temizle bölümüne bakın.
Alternatif olarak, Mozilla Firefox veya Microsoft Edge tarayıcısından önbelleği temizleme talimatları için Firefox önbelleği nasıl temizlenir veya Yeni Microsoft Edge’de önbelleği ve çerezleri silme bölümüne bakın.
 

Bozuk katmanı değiştirmek için katmanı ArcGIS Pro’da barındırılan detay katmanının üzerine yazın.

Mevcut bir web detay katmanının üzerine yazılması, yapılan değişikliklerin CBS kaynağına veya kaynak verilerine yansıtılmasını sağlar. ArcGIS Pro’daki bir detay katmanını ArcGIS Online’daki bir barındırılan detay katmanının üzerine yazmak için aşağıdaki adımları izleyin.
 
1. ArcGIS Online hesabınızda oturum açın.
2. İçerik > İçeriğim’i tıklayın.
3. Öğe ayrıntıları sayfasını açmak için barındırılan detay katmanına göz atın ve tıklayın.
4. Öğe ayrıntıları sayfasında, Ayarlar sekmesine tıklayın.
5. Detay Katmanı (barındırılan) altında , Düzenleme bölümünde Senkronizasyonu Devreye Al (çevrimdışı kullanım ve işbirliği için gereklidir) seçeneğinin işaretini kaldırın. Senkronizasyonu devre dışı bırakmak için onay kutusunu işaretleyin.
6. Kaydet’i tıklayın.
7. ArcGIS Pro’daki özellik katmanını ArcGIS Online’daki katmanının üzerine yazın. Daha fazla bilgi için ArcGIS Pro: Bir web detay katmanının üzerine yazma bölümüne bakın.
 

Faydalı Bağlantılar:

Geri Bildirim